TA WITRYNA JEST INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ OFICJALNEJ STRONY STOWARZYSZENIA CKIAS BISZTYNEK KULTUROWO
tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny

INDEKS NAZW I NAZWISK

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N Ń O P R S Ś T U W X Y Z Ź Ż


Z_A_P_R_A_S_Z_A_M_Y____DO____W_S_P_Ó_Ł_P_R_A_C_Y ***N_O_W_O_Ś_C_I_=> M_A_Ł_G_O_R_Z_A_T_A___ R_O_M_A_Ń_S_K_A_-__"S_E_R_C_E__ I__ D_U_S_Z_A_"_--Z_A_P_R_A_S_Z_A_M_Y

MAREK DOMINIAK

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.
Od lat 80-tch XX wieku nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Bisztynku, a następnie w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku (obecnie). Nauczał także w Szkole Podstawowej w Grzędzie i Szkole Podstawowej we Franknowie (gm. Jeziorany).
Wieloletni piłkarz LKS "Reduta" Bisztynek, a następnie trener zespołów młodzieżowych i seniorskich.
Radny miejski w Bisztynku I, II, III i IV kadencji. Poza pełnieniem funkcji radnego powiatu bartoszyckiego jest wieloletnim działaczem sportowym.
Pełni funkcję prezesa Ludowego Klubu Sportowego "Reduta" Bisztynek oraz Klubu Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w Bisztynku. Wielokrotnie odznaczany i nagradzany przez WMZPN, Ministerstwo Sportu, Dyrektorów i Burmistrza., Kuratora Oświaty.
Członek Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.
W 2005 roku na prośbę Powiatowej Pracowni Metodycznej przeprowadził pokazowy trening dla 15 nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół powiatu bartoszyckiego.
Organizator Meczu Samorządowcy vs Parlamentarzyści we wrześniu 2012 w Bisztynku.

WAŻNIEJSZE NAGRODY
1990 I 1996- nagroda KURATORA OŚWIATY
2000- brązowa odznaka honorowa PZPN
2003-odznaka z okazji 50-lecia Szkolnego Związku Sportowego
2008- SREBRNA ODZNAKA "ZA ZASŁUGI DLA SPORTU"
2012- srebrna odznaka honorowa PZPN

Dzięki jego pracy jako nauczyciela w-f wielu uczniów gimnazjum niejednokrotnie zdobywało wysokie tytuły i miejsca w zawodach, turniejach, rozgrywkach i mistrzostwach na szczeblu nie tylko wojewódzkim , ale i krajowym. Jego wychowankami są Marta Barcewicz, Zbyszek Rogowski, Łukasz Tumicz.

Oprócz zasług dla sportu i organizacji wielu turniejów i zawodów na szczeblu lokalnym, Marek Dominiak czynnie uczestniczy w życiu społecznym. Angażuje się między innymi w turnieje piłki nożnej organizowane przez CKiAS pod hasłem "Wykopmy rasizm ze stadionów" oraz "Czerwona Kartka". Wspomagał także oraz prowadził imprezę z okazji Dnia Kobiet w 2011 i 2012 roku.


Środa, 2023-09-27,
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Wylogowanie |Wejdź
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz