TA WITRYNA JEST INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ OFICJALNEJ STRONY STOWARZYSZENIA CKIAS BISZTYNEK KULTUROWO
tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny

INDEKS NAZW I NAZWISK

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N Ń O P R S Ś T U W X Y Z Ź Ż


Z_A_P_R_A_S_Z_A_M_Y____DO____W_S_P_Ó_Ł_P_R_A_C_Y ***N_O_W_O_Ś_C_I_=> M_A_Ł_G_O_R_Z_A_T_A___ R_O_M_A_Ń_S_K_A_-__"S_E_R_C_E__ I__ D_U_S_Z_A_"_--Z_A_P_R_A_S_Z_A_M_Y

ASG GRYF

Airsoft (zwany też ASG) to sport podobny do paintballa. Właściwie jedyną znaczącą różnicą między tymi sportami jest używanie zwykłych plastikowych kulek w airsofcie zamiast kulek z farbą. Celem zabawy jest „zabicie” wszystkich przeciwników. „Zabity” zawodnik to taki, który został trafiony (nie ważne czy w nogę, czy w głowę). Dodatkowym celem gry może być odbicie zakładnika, dotarcie do określonego miejsca itp. ale nie musi.
Od razu zaznaczamy, ASG to sport niebezpieczny! Ale jeżeli zachowa się podstawowe środki ostrożności (czyli zabezpieczy się oczy odpowiednimi okularami i zapozna się z terenem strzelań) można bez dużego ryzyka świetnie spędzić czas. Chcemy też poinformować, że trafienie BOLI. Ból po pierwszych kilku trafieniach może być duży (szczególnie gdy trafiony nie jest na to przygotowany). Z własnych doświadczeń wiemy, że po pierwszych pięciu czy dziesięciu postrzałach ból jest odczuwalny, ale człowiek nabiera na niego odporności.
 
Historia Grupy ASG Gryf
Plany powstania Grupy zrodziły się około dwóch, trzech lat temu, ale znalazły się tylko trzy osoby chętne do zabawy. Dodatkowo mieliśmy tylko jedną broń. Z powodu problemów ze znalezieniem chętnych i funduszy na broń oraz oporządzenie pomysł upadł. Dopiero pod koniec 2009 roku pomysł powrócił. Wtedy to przedstawiliśmy pomysł kolejnej osobie, ale początkowo nie była ona zainteresowana. Dopiero około stycznia kolega wciągnął się w ASG. Przejrzał internet i zobaczył ogrom scenariuszy, broni i możliwości jakie daje airsoft. Wciągnął też swojego kolegę i mniej więcej w maju mieliśmy już pięć sztuk broni głównej. Wtedy też zaczęliśmy organizować pierwsze strzelania i przyjęliśmy nazwę Grupy - Gryf. Początkowo odbywały się tylko pojedynki lub walki dwóch na jednego ponieważ dwóch z nas z powodu studiów rzadko przyjeżdżało do Bisztynka. Teraz, w wakacje, strzelamy się dwóch na dwóch z powodu wakacyjnego wyjazdu jednego z nas.
„Posiadamy” dwie areny strzelań.
Aktualnie Grupa Gryf poszukuje chętnych z Bisztynka lub okolic,
którzy chcieliby wstąpić w nasze szeregi.

Wymagania są następujące:
-        ukończone 18 lat (jeżeli brakuje Ci niewiele do pełnoletności a byłbyś zainteresowany strzelaniem to zgłoś się, pomożemy Ci z doborem broni. Gdy tylko skończysz 18 lat będziesz mógł się strzelać razem z nami),
-        umiejętność zachowania zasad bezpieczeństwa
(zapoznanie się z prawem ASG i myślenie),
-        uczciwość (trafiony MUSI przyznać się do tego, że został trafiony. Osoba łamiąca tą zasadę zostaje wykluczona ze wszelkich walk airsoftowych).

Jeżeli spełniasz powyższe warunki i byłbyś zainteresowany (lub zainteresowana, dziewczyny mile widziane) musiałbyś zapoznać się z podręcznikiem pierwszej pomocy posiadanym przez Grupę.
Dodatkowo potrzeba około 50zł na podstawowe wyposażenie.
Przyzwoitą broń można kupić za około 40zł (trzy osoby z Grupy używają broni za 40zł i są zadowolone, w dodatku mamy już opracowaną metodę działania mechanizmów w środku broni i w razie awarii wiemy jak ją szybko naprawić). Potrzebne są też gogle lub okulary ochronne (wystarczą takie jak używane są przy koszeniu trawy, przetestowaliśmy ich wytrzymałość – dają rade, kosztują około 10zł i można je kupić w Bisztynku. Każde gogle/okulary są testowane z aktualnie najmocniejszej używanej przez Grupę broni).
Grupa służy radą w doborze broni i gogli.
Potrzebne są też pieniądze na amunicje, ale Grupa organizuje zrzutki (za 4000 sztuk dobrej amunicji trzeba dać około 20zł+dostawa).
Dodatkowo każdy członek Grupy jest zobowiązany kupić mundur.
Ma na to rok czasu od przystąpienia do Grupy (na razie sami mamy tylko jeden mundur, reszta ekipy strzela się w ubraniach, które można zniszczyć więc przez rok nie ma się czym przejmować).
Mundur, który wybraliśmy to replika munduru używanego przez między innymi
Biuro Operacji Antyterrorystycznych (mundur ACU UCP) a jego cena w wersji wymaganej wynosi około 200zł (spodnie, t-shirt (ew. bluza, ale jest droższa) i kamizelka). Dodatkowo do munduru każdy może sam dobrać wyposażenie dodatkowe. Kamizelka, która jest elementem tego umundurowania jest kompatybilna z systemem MOLLE (specjalny system pasów dzięki któremu do kamizelki można podpiąć wiele różnych kieszeni, ładownic itp. itd.).
Grupa planuje wyjazdy na potyczki z innymi ekipami w okolicy i dlatego potrzebne są mundury.
Zabawa jest super świetna, trzeba tylko pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i można dobrze spędzić czas.


Chętnych prosimy o kontakt na numer telefonu 503-661-357
(prosimy o dzwonienie, smsy będą ignorowane)
lub na adres
keisen@o2.pl (w temacie wpisz „ASG ...”
(w miejsce 3 kropek wpisz resztę tematu np. „rekrutacja”, „pytania”).
Grupa tworzy stronę internetową (jej adres podamy później)
i posiada forum
.
 
Grupa ASG Gryf zaznacza, że nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie rany i obrażenia odniesione przez osoby nie zachowujące zasad bezpieczeństwa i zasad prawa ASG w trakcie walk airsoft. Szczególnie za osoby niepełnoletnie, które będą naśladować działania Grupy.


Poniedziałek, 2023-06-05,
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Wylogowanie |Wejdź
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz